Microsoft tegi julge otsuse ja nimetas oma tuntuima kaubamärgi Office 365 ümber Microsoft 365-ks. Muudatuse taga on soov hõlbustada kõigi lõpptarbijate ehk ka väiksemate ja keskmise suurusega ettevõtete, koolide, aga ka perede juurdepääsu mitmesugustele Microsofti lahendustele.
Microsoft 365-le üleminekuga kaasnevad ka kodutarbijatele ja väiksematele ettevõtetele edaspidi tehisintellektil põhinevad funktsioonid, mis olid eelnevalt kaasatud vaid Microsoft Enterprise lahendustesse. Uute edaspidi lisanduvate komponentide eesmärk on parandada töö- ja eraelu tasakaalu, võimaldada kaugtööd, parendada protsesside efektiivsust ja inimeste ajakasutust.
Microsoft 365 on tegelikult turul olnud alates 2017. aasta suvest ning pakkunud organisatsioonidele tarkvara ja teenuseid, mis sisaldavad Office 365, Windows 10 ja Enterprise Mobility + Security. See on olnud ettevõtetele, haridusasutustele ja valitsusasutustele mõeldud pakett, misühendab oma klassi parimad kontorirakendused tehisintellektile tuginevate pilvteenustega. Peale rebrändingut on selle paketi nimi Microsoft 365 Business Premium.
Office on turul alates 2001. aastast ja kõige populaarsem Microsofti tootekomplekt. Office 365 on pilvepõhine kontoritarkvara, mis sisaldab selliseid rakendusi nagu Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote. Sõltuvalt tellimusest võib sisaldada ka muid rakendusi ja teenuseid nagu OneDrive, SharePoint, Planner, Project, Yammer ja Microsoft Teams.
21. aprillil muutusid pakettide nimed, hinnad ja sisu jäid esialgu samaks
Office 365 Business Essentials on nüüd Microsoft 365 Business Basic
Office 365 Business on nüüd Microsoft 365 Apps for business
Office 365 Business Premium on nüüd Microsoft 365 Business Standard
Microsoft 365 Business on nüüd Microsoft 365 Business Premium
Office 365 Home on nüüd Microsoft 365 Family
Office 365 Personal on nüüd Microsoft 365 Personal
Kasutajatel endil ei ole vaja teha mingeid muudatusi. Nimevärskendused toimuvad automaatselt. Kes on juba Office 365 rakenduste kasutaja,selle tarkvara uuendatakse automaatselt teenusekomplektiks Microsoft 365.
Kõik nimed ei muutu
Kui kasutate näiteks Office 365 for Enterprise plaani, jääb Office 365 E1 / E3 / E5 samaks. Ka esmatasanditöötajate mõeldud Office 365, F1, Office 365 for Education A1/ A3 / A5 ja Office 365 for Government G1 / G3 / G5 säilitavad oma nimed.
Kas edaspidi võime oodata uusi funktsioone?
21. aprillil muutusid vaid nimed ja uusi funktsioone ei lisandunud, kuid Microsoft on öelnud, et lähikuudel on oodata ka uuendusi. Näiteks peagi tutvustatakse Microsofti õigekirja rakendust. AI-põhine ja Wordi ning Outlookiga kaasas käiv tööriist aitab korrektselt kirjutada ligi 20 keeles.
Microsoft Edge brauserit täiustatakse uue paroolimonitoriga, mis teavitab andmete lekkimisest. Samuti luuakse Microsofti uut jagamise ja turvalisuse rakendust peredele, mis võimaldab jagada pereliikmete asukohta, hallata ekraaniaega mitme seadme vahel või anda märguandeid, kui pereliige teatud asukohast lahkub.
Lisaks on juba praegu laiemalt kättesaadav suhtlemisrakendus Microsoft Teams, mis annab ka eraisikutele ja väiksematele ettevõtetele koostöö- ja koosolekutööriistad, mis aitavad korraldada kohtumisi ja üritusi veebis ning salvestada ja jagada pilvefaile.