Microsoft Teams saab juurde palju tiimitööd lihtsustavaid ja elavdavaid elemente 

Microsoft Teams saab juurde palju tiimitööd lihtsustavaid ja elavdavaid elemente 

Microsoft on teatanud mitmetest uutest virtuaalset meeskonnatööd lihtsustavatest ja elavdavatest tööriistadest, mis saavad osaliselt valmis juba augustis, osaliselt aasta lõpuks. Mõned uued võimalused on osadele kasutajatele juba tuttavad Skype'ist, Zoom'ist ja Slack'ist.

Together Mode - virtuaalne auditoorium

 
Together Mode loob virtuaalse auditooriumi- või konverentsiruumi, kus kõik osalejad asetsevad koos ühisel taustal. Microsoft kasutab osalejate näo ja õlgade segmenteerimist (AI segmenteerimistehnoloogia) ning teie ja teie õpingu- või töökaaslaste ühte virtuaalsesse ruumi paigutamist.

Lisaks visuaalsele mõjule loodetakse, et see vähendab virtuaalsessioonidel tekkivat väsimusefekti ja annab osalejatele reaalsema kohtumistunde. 

Together Mode auditooriumi vaadet saab kasutada augustist. Edaspidi plaanib Microsoft luua ka muid alternatiivseid vaateid/ruume.

 

Dynamic view - paindlikumad koosolekuvaated


 

Together Mode aga ei ole mõeldud tavapäraseks ja meeskonna igapäevaseks keskkonnaks.

Meeskondade virtuaalsete kohtumiste jaoks on valmimas uus Dynamic view.

Kui varem olid esitluste tegemise ja ekraani jagamise visuaalsed võimalused pigem piiratud, siis uued funktsioonid ja tehisintellektil põhinev tehnoloogia peaksid andma rohkem võimalusi koosolekuid huvitavamaks muuta. 

Kasutaja saab seadistada, kuidas soovib teisi koosolekul osalejaid näha, näiteks suur galeriivaade kuvab korraga kuni 49 osalejat. 
Uued on ka virtuaalsed “puhkeruumid”, mis võimaldavad näiteks jagada osalejad väiksemateks rühmadeks veebiseminaridel jagatud rühmaülesannete jaoks.

 

Uus videofilter ja Reflect Messaging
 
Samuti valmivad uued videofiltrid, näiteks valgustuse reguleerimiseks või kaamera fookuse nõrgendamiseks, kui koosolekul osaleja seda soovib.

 

Uue lisana saab peagi Teamsi installida meeskonna uudiste -ja vestlusala laiendi Reflect. Sellega on lihtne teha küsitlusi või küsida tagasisidet. See võimaldab kohtumiste korraldajatel ja õpetajatel  saada aimu osalejate eelnevatest teadmistest ja ootustest. Interaktiivne lisa loob võimaluse suhelda osalejatega ja teha küsitlusi, mille tulemusi võib kuvada ka anonüümselt. 

 

Üle ekraani "lendlevad" reaktsioonid

Veel üks efektne tagasisidefunktsioon: uusi smailisid ja emotikone saab otse koosoleku ajal "ekraanile lennutada".  Üle ekraani liikuvaid emotsioone saab edaspidi hakata lisama ka Microsoft PowerPoint Live'i esitlustesse.

 

Vestluse asemel kõnemullid

Kõnemullid on loodud selleks, et hõlbustada videoülevaate ajal kirjalikku suhtlust. Varem kasutati kommentaaride või sõnumite jaoks eraldi vestlusakent, tulevikus näidatakse selliseid sõnumeid kõnemullidena otse videoülekande juures.

 

Automaatne info sõnumite kohta ja memod
 
Kes koosolekul rääkis ja mida öeldi? Enam ei pea koosolekuid ise protokollima ja memosid kirjutama, seda hakkavad nüüd robotid tegema. 

Samuti õpivad robotid praegu usinalt esitama automaatseid teateid kirjaliku tekstina, mis ilmub kas ekraani paremas küljes narratiivse kirjeldusena, subtiitritena või audiotekstide kujul. Nende abil on lihtsam jälgida, kes parasjagu räägib, mida on juba öeldud ja kes midagi on öelnud.  Automaatselt luuakse ka ümberkirjutus ehk transkriptsioon, mis salvestatakse pärast seanssi meeskonna vastavasse kausta.

 

Rakendus „Tasks“ asendab Planneri

Uus ülesannete rakendus "Tasks" on nagu Planner, aga mõeldud spetsiaalselt meeskondadele. Rakendus pakub ühtset vaadet kõikide ülesannetest, mida saab luua ja hallata nii To Do, Planneri kui ka Outlooki kaudu.

 

Rohkem osalejaid

Virtuaalsed meeskonnakoosolekud mahutavad peagi kuni 1000 osalejat ja vaatajate arvu suurendatakse 20 000-ni.

 

Teams Display meeskonnaseadmed 


Lõpuks on Microsoft teatanud ka täiesti uue seadmekategooria kasutuselevõtust. Selle nimi on Teams Display ja see tähistab Microsofti poolt sertifitseeritud interneti -ja telefoniseadmeid. Meeskondade kuvarid on spetsiaalsed kõik-ühes meeskonnaseadmed, millel on puutetundlikud ja Cortana poolt juhitavad häälfunktsioonid. Microsofti sõnul on need võrreldavad Amazon Echo Show'ga, lisaks on välja töötatud turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks vajalikud lisafunktsioonid. Uued kuvarid integreeritakse kasutaja arvutikeskkonda. USAs algab ekraanide turuletoomine eeldatavasti aasta lõpus. 

Viimati meie blogis

 1. Pressiteade Iteraction ühineb Primendiga

  Eesti IT-ettevõtted Primend ja Iteraction alustasid järk-järgulise ühinemisprotsessiga, et koos täienenud meeskonna ning teadmistega toetada laienemist Baltikumi IT-turul. Ühisettevõtte nimeks saab Primend.
  Primendi ja Iteractioni ühinemise eesmärk on olla turul veelgi edukamad läbi selle, et kiire kasvu tingimustes liita sarnaste teenusmudelitega ettevõtted ja kogenud oma ala eksperdid. Ühinemise tulemusena sünnib ettevõtte, kus mõlema osapoole oskused ja teadmised teineteist täiustavad, et pakkuda väga head kliendikogemust ja luua uusi teenuseid. Ühinemine ei mõjuta hetkel kehtivaid teenuslepingud ega kokkuleppeid klientidega, mis jätkuvad samadel tingimustel kui enne ettevõtete ühinemist.

 2. Microsoft, Zoom, Slack, Google – millised on 2021 jõujooned digitaalse töökoha turul?

  Möödunud aastal hoidsid Microsoft Teams, Zoom ja Google oma rakendustega paljusid ettevõtteid töös. Videorakenduste kasutajate hulk tõusis hüppeliselt. Tihedas konkurentsis on pereheitmised tavalised. Eelmisel aastal toimus kontori- ja tiimitöötarkvara valdkonnas palju omandamisi ja ühinemisi. Aasta lõppes eriti üllatavalt, kui Salesforce omandas Slacki 27,7 miljardi dollariga. Ka uus aasta tõotab tulla konkurentsitihe ja tuua meie virtuaalse töö korraldusse palju uuendusi. 

 3. Küberkuritegevus on epideemia: 2020. levinumad petuskeemid

  2020. aasta statistika saab olema huvitav. Ühte juba teame. Oluliselt suurenenud on nii interneti kasutamine kui küberkuriteod. Kindlasti mängib selles rolli COVID pandeemia, kuid lootust, et koos koroonavaktsiiniga kahanevad ka küberohud, paraku ei ole.

 4. IT haldusteenuse pakkujana soovime olla enamat, kui number, kellele helistate, kui midagi on katki

  Ettevõtete konkurentsivõime sõltub IT-st rohkem kui kunagi varem. Praktiliselt iga ettevõte kasutab tehnoloogiat. Sobiva ja usaldusväärse IT haldusteenuse pakkuja leidmine võib olla keeruline. Millega eristume Eesti turul teistest ning mis on meie jaoks teenust osutades prioriteedid? 

 5. "Microsoft Teams" eraldi ekraanil aitab olla efektiivsem - nüüd saadaval

  Microsoft teatas juulis uut tüüpi MS poolt sertifitseeritud seadmete turule tulemisest. Nüüd on esimene nutiseade uuest kategooriast turul. Microsoft Teamsi Display ehk Teamsi ekraan on puutetundliku ekraaniga personaalne seade, mille mõte on hoida vestlused, koosolekud, kõned, kalender ja failid ühes spetsiaalses seadmes ning arvuti võimalikult "puhas" ülesannete täitmiseks, mis nõuavad keskendumist ja ressurssi nii arvutilt kui inimeselt.

Saada kiri või helista 6 414 888

     
Email again: