Microsoft Teams saab juurde palju tiimitööd lihtsustavaid ja elavdavaid elemente 

Microsoft Teams saab juurde palju tiimitööd lihtsustavaid ja elavdavaid elemente 

Microsoft on teatanud mitmetest uutest virtuaalset meeskonnatööd lihtsustavatest ja elavdavatest tööriistadest, mis saavad osaliselt valmis juba augustis, osaliselt aasta lõpuks. Mõned uued võimalused on osadele kasutajatele juba tuttavad Skype'ist, Zoom'ist ja Slack'ist.

Together Mode - virtuaalne auditoorium

 
Together Mode loob virtuaalse auditooriumi- või konverentsiruumi, kus kõik osalejad asetsevad koos ühisel taustal. Microsoft kasutab osalejate näo ja õlgade segmenteerimist (AI segmenteerimistehnoloogia) ning teie ja teie õpingu- või töökaaslaste ühte virtuaalsesse ruumi paigutamist.

Lisaks visuaalsele mõjule loodetakse, et see vähendab virtuaalsessioonidel tekkivat väsimusefekti ja annab osalejatele reaalsema kohtumistunde. 

Together Mode auditooriumi vaadet saab kasutada augustist. Edaspidi plaanib Microsoft luua ka muid alternatiivseid vaateid/ruume.

 

Dynamic view - paindlikumad koosolekuvaated


 

Together Mode aga ei ole mõeldud tavapäraseks ja meeskonna igapäevaseks keskkonnaks.

Meeskondade virtuaalsete kohtumiste jaoks on valmimas uus Dynamic view.

Kui varem olid esitluste tegemise ja ekraani jagamise visuaalsed võimalused pigem piiratud, siis uued funktsioonid ja tehisintellektil põhinev tehnoloogia peaksid andma rohkem võimalusi koosolekuid huvitavamaks muuta. 

Kasutaja saab seadistada, kuidas soovib teisi koosolekul osalejaid näha, näiteks suur galeriivaade kuvab korraga kuni 49 osalejat. 
Uued on ka virtuaalsed “puhkeruumid”, mis võimaldavad näiteks jagada osalejad väiksemateks rühmadeks veebiseminaridel jagatud rühmaülesannete jaoks.

 

Uus videofilter ja Reflect Messaging
 
Samuti valmivad uued videofiltrid, näiteks valgustuse reguleerimiseks või kaamera fookuse nõrgendamiseks, kui koosolekul osaleja seda soovib.

 

Uue lisana saab peagi Teamsi installida meeskonna uudiste -ja vestlusala laiendi Reflect. Sellega on lihtne teha küsitlusi või küsida tagasisidet. See võimaldab kohtumiste korraldajatel ja õpetajatel  saada aimu osalejate eelnevatest teadmistest ja ootustest. Interaktiivne lisa loob võimaluse suhelda osalejatega ja teha küsitlusi, mille tulemusi võib kuvada ka anonüümselt. 

 

Üle ekraani "lendlevad" reaktsioonid

Veel üks efektne tagasisidefunktsioon: uusi smailisid ja emotikone saab otse koosoleku ajal "ekraanile lennutada".  Üle ekraani liikuvaid emotsioone saab edaspidi hakata lisama ka Microsoft PowerPoint Live'i esitlustesse.

 

Vestluse asemel kõnemullid

Kõnemullid on loodud selleks, et hõlbustada videoülevaate ajal kirjalikku suhtlust. Varem kasutati kommentaaride või sõnumite jaoks eraldi vestlusakent, tulevikus näidatakse selliseid sõnumeid kõnemullidena otse videoülekande juures.

 

Automaatne info sõnumite kohta ja memod
 
Kes koosolekul rääkis ja mida öeldi? Enam ei pea koosolekuid ise protokollima ja memosid kirjutama, seda hakkavad nüüd robotid tegema. 

Samuti õpivad robotid praegu usinalt esitama automaatseid teateid kirjaliku tekstina, mis ilmub kas ekraani paremas küljes narratiivse kirjeldusena, subtiitritena või audiotekstide kujul. Nende abil on lihtsam jälgida, kes parasjagu räägib, mida on juba öeldud ja kes midagi on öelnud.  Automaatselt luuakse ka ümberkirjutus ehk transkriptsioon, mis salvestatakse pärast seanssi meeskonna vastavasse kausta.

 

Rakendus „Tasks“ asendab Planneri

Uus ülesannete rakendus "Tasks" on nagu Planner, aga mõeldud spetsiaalselt meeskondadele. Rakendus pakub ühtset vaadet kõikide ülesannetest, mida saab luua ja hallata nii To Do, Planneri kui ka Outlooki kaudu.

 

Rohkem osalejaid

Virtuaalsed meeskonnakoosolekud mahutavad peagi kuni 1000 osalejat ja vaatajate arvu suurendatakse 20 000-ni.

 

Teams Display meeskonnaseadmed 


Lõpuks on Microsoft teatanud ka täiesti uue seadmekategooria kasutuselevõtust. Selle nimi on Teams Display ja see tähistab Microsofti poolt sertifitseeritud interneti -ja telefoniseadmeid. Meeskondade kuvarid on spetsiaalsed kõik-ühes meeskonnaseadmed, millel on puutetundlikud ja Cortana poolt juhitavad häälfunktsioonid. Microsofti sõnul on need võrreldavad Amazon Echo Show'ga, lisaks on välja töötatud turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks vajalikud lisafunktsioonid. Uued kuvarid integreeritakse kasutaja arvutikeskkonda. USAs algab ekraanide turuletoomine eeldatavasti aasta lõpus. 

Viimati meie blogis

 1. Kliendilugu Hausers Grupp OÜ: garantiitööde halduse automatiseerimine Microsoft 365 abil

  Hausers on kinnisvaraarenduse ja ehituse peatöövõtuga tegelev ettevõte. Enamus Hausersi projekte hõlmavad nii projekteerimist kui ehitust. See tähendab seda, et firma on hoone rajamise juures alates esimesest ideest kuni selle valmimise ja kaheaastase garantiiperioodi lõpuni. Hausersi eesmärk on olla kliendisuhtluses täpne ning kättesaadav.

 2. Microsoft Teams saab juurde palju tiimitööd lihtsustavaid ja elavdavaid elemente 

  Microsoft on teatanud mitmetest uutest virtuaalset meeskonnatööd lihtsustavatest ja elavdavatest tööriistadest, mis saavad osaliselt valmis juba augustis, osaliselt aasta lõpuks. Mõned uued võimalused on osadele kasutajatele juba tuttavad Skype'ist, Zoom'ist ja Slack'ist.

 3. Mis on MS Power Automate ehk kuidas vähendada Microsoft 365 abil käsitööd?

  Microsoft 365 koosneb paljudest erinevatest rakendustest ja lahendustest. Sageli piirdutakse Wordi ja Exceli kasutamisega ning ei tunta võimalusi, mis MS litsentsidega kaasnevad. Ühena neist pakub Microsoft veebipõhist töövoogude automatiseerimise lahendust, mille abil saab ühendada omavahel erinevad rakendused ja teenused.

 4. Võtame tööle IT- teenuste juhi

  Otsime oma meeskonda IT teenuste juhti!

 5. Microsoft Bookings - tõhus rakendus kohtumiste planeerimiseks ja broneeringute haldamiseks

  Microsoft Bookings on Microsoft 365 sees sisalduv veebiteenus, mis lihtsustab klientide või potentsiaalsete klientidega kohtumiste planeerimist ja haldamist. Bookings rakenduse abiga saavad kliendid kohtumisi veebis ise ajastada ja hallata ja jääb ära edasi-tagasi kirjavahetus või korduvad telefonikõned mõlematele osapooltele sobiva aja leidmiseks. Rakendust saab hõlpsalt kasutada ka veebipõhiste koosolekute ja kohtumiste planeerimisel.

Saada kiri või helista 6 414 888

     
Email again: