Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple teatas eile CA/Browser Foorumil, et alates käesoleva aasta septembrist muutuvad SSL sertifikaatidega seotud standardid. Alates 1. septembrist 2020 ei aktsepteeri Safari enam sertifikaate pikema kehtivusega kui 398 päeva. Kuni 31. augustini omandatud sertifikaadid on endiselt kaheaastased.

Aegunud või olematu sertifikaadiga veebilehe omaniku jaoks tähendab see seda, et Apple’ i kõik seadmed, kui kasutada Safari brauserit, tunnistavad lehe ebaturvaliseks. Sertifikaadi kehtivuse lühendamise eesmärk on kogu SSL ökosüsteemi ja muidugi lõppkasutajate turvalisuse tõstmine.
 

Mis on SSL? 

SSL - Secure Sockets Layer on kinnitus veebilehe usaldusväärsuse kohta.

SSL sertifikaat tagab, et veebileht, mida veebilehitseja kuvab, oleks kindlasti see, kuhu külastaja soovis jõuda, ning et ühendus veebilehe ja külastaja vahel oleks turvaline.

Turvaline ühendus tähendab seda, et lehe ja selle külastaja vahelised päringud on SSL sertifikaadi abil krüpteeritud. SSL ühenduse kasutamine on iseenesestmõistetav kõigile lehtedele, kus kasutajal tuleb sisse logida või loovutada vähegi tundlikku informatsiooni.

 

Miks on SSL sertifikaadid olulised?

Nii veebilehe kuvamine kui kõik tegevused on sisuliselt päringud. Kui ühendus veebilehe ja kasutaja vahel ei ole krüpteeritud, toimub päring avalikult ning suhtlust on võimalik nö pealt kuulata. Seetõttu usaldavad brauserid vaid lehti, kes on sertimiskeskuste poolt pahavarast puhtaks ja usaldusväärseks tunnistatud. Brauserid annavad sellest kasutajale teada väikese tabaluku ikooni või rohelise firmanimega. Tabaluku märgile või rohelisele firmanimele klikkides saab muuhulgas järele vaadata, kes on sertifikaadi välja andnud ning kui kaua see kehtib.

 
Mis juhtub, kui veebilehel pole kehtivaid sertifikaate?

Näiteks midagi sellist:

Ebaturvaliseks märgitud veebilehtedelt lahkuvad kasutajad kiiresti ja otsivad alternatiivi. SSL sertifikaat mitte ainult ei tõsta turbetaset, vaid aitab suurendada ka klientide lojaalsust. 

SSL-sertifikaadid kaitsevad ühte või mitut domeeni ning valida saab erineva usaldusnivooga sertifikaatide vahel. Mida kõrgem tase, seda suurema turvalisuse ja usalduse oma külastajatele annate.

Kui vajate abi sertifikaatide valimisel, uuendamisel ja uuendamise protsessi automatiseerimisel, siis võtke meiega ühendust! 

Viimati meie blogis

 1. Pressiteade Iteraction ühineb Primendiga

  Eesti IT-ettevõtted Primend ja Iteraction alustasid järk-järgulise ühinemisprotsessiga, et koos täienenud meeskonna ning teadmistega toetada laienemist Baltikumi IT-turul. Ühisettevõtte nimeks saab Primend.
  Primendi ja Iteractioni ühinemise eesmärk on olla turul veelgi edukamad läbi selle, et kiire kasvu tingimustes liita sarnaste teenusmudelitega ettevõtted ja kogenud oma ala eksperdid. Ühinemise tulemusena sünnib ettevõtte, kus mõlema osapoole oskused ja teadmised teineteist täiustavad, et pakkuda väga head kliendikogemust ja luua uusi teenuseid. Ühinemine ei mõjuta hetkel kehtivaid teenuslepingud ega kokkuleppeid klientidega, mis jätkuvad samadel tingimustel kui enne ettevõtete ühinemist.

 2. Microsoft, Zoom, Slack, Google – millised on 2021 jõujooned digitaalse töökoha turul?

  Möödunud aastal hoidsid Microsoft Teams, Zoom ja Google oma rakendustega paljusid ettevõtteid töös. Videorakenduste kasutajate hulk tõusis hüppeliselt. Tihedas konkurentsis on pereheitmised tavalised. Eelmisel aastal toimus kontori- ja tiimitöötarkvara valdkonnas palju omandamisi ja ühinemisi. Aasta lõppes eriti üllatavalt, kui Salesforce omandas Slacki 27,7 miljardi dollariga. Ka uus aasta tõotab tulla konkurentsitihe ja tuua meie virtuaalse töö korraldusse palju uuendusi. 

 3. Küberkuritegevus on epideemia: 2020. levinumad petuskeemid

  2020. aasta statistika saab olema huvitav. Ühte juba teame. Oluliselt suurenenud on nii interneti kasutamine kui küberkuriteod. Kindlasti mängib selles rolli COVID pandeemia, kuid lootust, et koos koroonavaktsiiniga kahanevad ka küberohud, paraku ei ole.

 4. IT haldusteenuse pakkujana soovime olla enamat, kui number, kellele helistate, kui midagi on katki

  Ettevõtete konkurentsivõime sõltub IT-st rohkem kui kunagi varem. Praktiliselt iga ettevõte kasutab tehnoloogiat. Sobiva ja usaldusväärse IT haldusteenuse pakkuja leidmine võib olla keeruline. Millega eristume Eesti turul teistest ning mis on meie jaoks teenust osutades prioriteedid? 

 5. "Microsoft Teams" eraldi ekraanil aitab olla efektiivsem - nüüd saadaval

  Microsoft teatas juulis uut tüüpi MS poolt sertifitseeritud seadmete turule tulemisest. Nüüd on esimene nutiseade uuest kategooriast turul. Microsoft Teamsi Display ehk Teamsi ekraan on puutetundliku ekraaniga personaalne seade, mille mõte on hoida vestlused, koosolekud, kõned, kalender ja failid ühes spetsiaalses seadmes ning arvuti võimalikult "puhas" ülesannete täitmiseks, mis nõuavad keskendumist ja ressurssi nii arvutilt kui inimeselt.

Saada kiri või helista 6 414 888

     
Email again: