Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple teatas eile CA/Browser Foorumil, et alates käesoleva aasta septembrist muutuvad SSL sertifikaatidega seotud standardid. Alates 1. septembrist 2020 ei aktsepteeri Safari enam sertifikaate pikema kehtivusega kui 398 päeva. Kuni 31. augustini omandatud sertifikaadid on endiselt kaheaastased.

Aegunud või olematu sertifikaadiga veebilehe omaniku jaoks tähendab see seda, et Apple’ i kõik seadmed, kui kasutada Safari brauserit, tunnistavad lehe ebaturvaliseks. Sertifikaadi kehtivuse lühendamise eesmärk on kogu SSL ökosüsteemi ja muidugi lõppkasutajate turvalisuse tõstmine.
 

Mis on SSL? 

SSL - Secure Sockets Layer on kinnitus veebilehe usaldusväärsuse kohta.

SSL sertifikaat tagab, et veebileht, mida veebilehitseja kuvab, oleks kindlasti see, kuhu külastaja soovis jõuda, ning et ühendus veebilehe ja külastaja vahel oleks turvaline.

Turvaline ühendus tähendab seda, et lehe ja selle külastaja vahelised päringud on SSL sertifikaadi abil krüpteeritud. SSL ühenduse kasutamine on iseenesestmõistetav kõigile lehtedele, kus kasutajal tuleb sisse logida või loovutada vähegi tundlikku informatsiooni.

 

Miks on SSL sertifikaadid olulised?

Nii veebilehe kuvamine kui kõik tegevused on sisuliselt päringud. Kui ühendus veebilehe ja kasutaja vahel ei ole krüpteeritud, toimub päring avalikult ning suhtlust on võimalik nö pealt kuulata. Seetõttu usaldavad brauserid vaid lehti, kes on sertimiskeskuste poolt pahavarast puhtaks ja usaldusväärseks tunnistatud. Brauserid annavad sellest kasutajale teada väikese tabaluku ikooni või rohelise firmanimega. Tabaluku märgile või rohelisele firmanimele klikkides saab muuhulgas järele vaadata, kes on sertifikaadi välja andnud ning kui kaua see kehtib.

 
Mis juhtub, kui veebilehel pole kehtivaid sertifikaate?

Näiteks midagi sellist:

Ebaturvaliseks märgitud veebilehtedelt lahkuvad kasutajad kiiresti ja otsivad alternatiivi. SSL sertifikaat mitte ainult ei tõsta turbetaset, vaid aitab suurendada ka klientide lojaalsust. 

SSL-sertifikaadid kaitsevad ühte või mitut domeeni ning valida saab erineva usaldusnivooga sertifikaatide vahel. Mida kõrgem tase, seda suurema turvalisuse ja usalduse oma külastajatele annate.

Kui vajate abi sertifikaatide valimisel, uuendamisel ja uuendamise protsessi automatiseerimisel, siis võtke meiega ühendust! 

Viimati meie blogis

 1. Mis on MS Power Automate ehk kuidas vähendada Microsoft 365 abil käsitööd?

  Microsoft 365 koosneb paljudest erinevatest rakendustest ja lahendustest. Sageli piirdutakse Wordi ja Exceli kasutamisega ning ei tunta võimalusi, mis MS litsentsidega kaasnevad. Ühena neist pakub Microsoft veebipõhist töövoogude automatiseerimise lahendust, mille abil saab ühendada omavahel erinevad rakendused ja teenused.

 2. Võtame tööle IT- teenuste juhi

  Otsime oma meeskonda IT teenuste juhti!

 3. Microsoft Bookings - tõhus rakendus kohtumiste planeerimiseks ja broneeringute haldamiseks

  Microsoft Bookings on Microsoft 365 sees sisalduv veebiteenus, mis lihtsustab klientide või potentsiaalsete klientidega kohtumiste planeerimist ja haldamist. Bookings rakenduse abiga saavad kliendid kohtumisi veebis ise ajastada ja hallata ja jääb ära edasi-tagasi kirjavahetus või korduvad telefonikõned mõlematele osapooltele sobiva aja leidmiseks. Rakendust saab hõlpsalt kasutada ka veebipõhiste koosolekute ja kohtumiste planeerimisel.

 4. Dell lansseeris uued äriklassi sülearvutid

  Dell Technologies hõlmab enda alla palju erinevaid ärisuundi serveritest kuni AI- ja võrgulahendusteni. Kuid kõik sai alguse äriklassi arvutitest. See on valdkond, kus Dell endiselt säravalt silma paistab.

 5. Office 365 on nüüd Microsoft 365

  Microsoft tegi julge otsuse ja nimetas oma tuntuima kaubamärgi Office 365 ümber Microsoft 365-ks. Muudatuse taga on soov hõlbustada kõigi lõpptarbijate ehk ka väiksemate ja keskmise suurusega ettevõtete, koolide, aga ka  perede juurdepääsu mitmesugustele Microsofti lahendustele.

ITERACTION OÜ
Tallinna esindus:
Pärnu mnt 105, 11312
Tartu esindus:
Ülikooli 2a, 51003

Saada kiri või helista 6 414 888

     
Email again: