Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

Apple teatas eile CA/Browser Foorumil, et alates käesoleva aasta septembrist muutuvad SSL sertifikaatidega seotud standardid. Alates 1. septembrist 2020 ei aktsepteeri Safari enam sertifikaate pikema kehtivusega kui 398 päeva. Kuni 31. augustini omandatud sertifikaadid on endiselt kaheaastased.

Aegunud või olematu sertifikaadiga veebilehe omaniku jaoks tähendab see seda, et Apple’ i kõik seadmed, kui kasutada Safari brauserit, tunnistavad lehe ebaturvaliseks. Sertifikaadi kehtivuse lühendamise eesmärk on kogu SSL ökosüsteemi ja muidugi lõppkasutajate turvalisuse tõstmine.
 

Mis on SSL? 

SSL - Secure Sockets Layer on kinnitus veebilehe usaldusväärsuse kohta.

SSL sertifikaat tagab, et veebileht, mida veebilehitseja kuvab, oleks kindlasti see, kuhu külastaja soovis jõuda, ning et ühendus veebilehe ja külastaja vahel oleks turvaline.

Turvaline ühendus tähendab seda, et lehe ja selle külastaja vahelised päringud on SSL sertifikaadi abil krüpteeritud. SSL ühenduse kasutamine on iseenesestmõistetav kõigile lehtedele, kus kasutajal tuleb sisse logida või loovutada vähegi tundlikku informatsiooni.

 

Miks on SSL sertifikaadid olulised?

Nii veebilehe kuvamine kui kõik tegevused on sisuliselt päringud. Kui ühendus veebilehe ja kasutaja vahel ei ole krüpteeritud, toimub päring avalikult ning suhtlust on võimalik nö pealt kuulata. Seetõttu usaldavad brauserid vaid lehti, kes on sertimiskeskuste poolt pahavarast puhtaks ja usaldusväärseks tunnistatud. Brauserid annavad sellest kasutajale teada väikese tabaluku ikooni või rohelise firmanimega. Tabaluku märgile või rohelisele firmanimele klikkides saab muuhulgas järele vaadata, kes on sertifikaadi välja andnud ning kui kaua see kehtib.

 
Mis juhtub, kui veebilehel pole kehtivaid sertifikaate?

Näiteks midagi sellist:

Ebaturvaliseks märgitud veebilehtedelt lahkuvad kasutajad kiiresti ja otsivad alternatiivi. SSL sertifikaat mitte ainult ei tõsta turbetaset, vaid aitab suurendada ka klientide lojaalsust. 

SSL-sertifikaadid kaitsevad ühte või mitut domeeni ning valida saab erineva usaldusnivooga sertifikaatide vahel. Mida kõrgem tase, seda suurema turvalisuse ja usalduse oma külastajatele annate.

Kui vajate abi sertifikaatide valimisel, uuendamisel ja uuendamise protsessi automatiseerimisel, siis võtke meiega ühendust! 

Viimati meie blogis

 1. Ettevõtte IT turvalisus – kõigi, aga eelkõige juhi asi

  Kaubandus ja äritegevus kolivad üha enam internetti. Meie maailm on iga päevaga digitaalsem, mobiilsem, kliendikesksem, pilvepõhisem. Seoses käimasoleva eriolukorraga kasutatakse e-teenuseid nii töötamiseks, õppimiseks, ostude tegemiseks kui vaba aja veetmiseks veel enam.

 2. Küberturvalisuse meelespea: Viirused levivad lisaks offline’ile ka online’is

  Keerulistes oludes levivad ka erinevad petuskeemid internetis tavapärasest aktiivsemalt. Euroopa küberturvalisuse agentuuri andmetel on ka seoses koroonaviirusega andmepüügirünnakute arv suurenenud. Jätkuvalt kasutavad küberkurjategijad söödana koroonaviiruse teemat ja sellega seotud ressursside populaarsust veebis.


 3. Otsime oma meeskonda kliendihaldurit

  Otsime oma tiimi inimest,  kelle ülesanne on tagada, et püsiklientide IT seadmete ja litsentside päringud saaksid kiired vastused, tellimused oleksid hallatud ning kliendid oleksid õnnelikud.

 4. Microsoft ja Google pakuvad kodukontorites meeskondadele tasuta Premium tööriistu

  Koroonaviiruse puhang on sundinud paljusid ettevõtteid ja asutusi minema kaugtööle. Selles olukorras pakuvad nii Google kui Microsoft ajutiselt tasuta juurdepääsu muidu tasulistele ärikliendile mõeldud meeskonnatöö tööriistadele.


 5. Apple muudab SSL sertifikaatide kehtivusaega

  Apple teatas eile CA/Browser Foorumil, et alates käesoleva aasta septembrist muutuvad SSL sertifikaatidega seotud standardid. Alates 1. septembrist 2020 ei aktsepteeri Safari enam sertifikaate pikema kehtivusega kui 398 päeva. Kuni 31. augustini omandatud sertifikaadid on endiselt kaheaastased.

Saada kiri või helista 6 414 888

     
Email again: